at-spi2-core master - en to ast translation catalogue (151 entries)

en: AT-SPI: Unknown signature %s for RemoveAccessible
ast: AT-SPI: robla %s desconocida pa RemoveAccessible

en: AT-SPI: Error calling getRoot for %s: %s
ast: AT-SPI: fallu al llamar a getRoot pa %s: %s

en: AT-SPI: Error in GetItems, sender=%s, error=%s
ast: AT-SPI: fallu en GetItems, emisor=%s, error=%s

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_accessible_from_message with strange signature %s
ast: AT-SPI: llamada a _atspi_dbus_return_accessible_from_message con una robla %s estraña

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message with strange signature %s
ast: AT-SPI: llamada a _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message con una robla %s estraña

en: AT-SPI: AddAccessible with unknown signature %s
ast: AT-SPI: AddAccessible con robla %s desconocida

en: The application no longer exists
ast: L'aplicación yá nun esiste

en: AT-SPI: expected a variant when fetching %s from interface %s; got %s
ast: AT-SPI: esperábase una variante al guetar %s de la interfaz %s; obtúvose %s

en: atspi_dbus_get_property: Wrong type: expected %s, got %c
ast: atspi_dbus_get_property: tipu incorreutu: esperábase %s, obtúvose %c

en: AT-SPI: Unknown interface %s
ast: AT-SPI: interfaz %s desconocida

en: AT-SPI: expected 2 values in states array; got %d
ast: AT-SPI: esperábense 2 valores nel array d'estaos; obtúvose %d

en: Streamable content not implemented
ast: El conteníu de fluxu distribuyible nun ta implementáu

en: called atspi_event_listener_register_from_callback with a NULL event_type
ast: llamóse a atspi_event_listener_register_from_callback con un event_type nulu

en: Got invalid signature %s for signal %s from interface %s
ast: Obtúvose una robla %s non válida pa la señal %s de la interfaz %s

en: Selected Link
ast: Enllaz seleicionáu

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
ast: Especifica si l'oxetu AtlHyperlink ta seleicionáu

en: Number of Anchors
ast: Númberu d'ancles

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
ast: El númberu d'ancles asociaes con un oxetu AtkHyperlink

en: End index
ast: Índiz caberu

en: The end index of the AtkHyperlink object
ast: L'índiz caberu d'un oxetu AtkHyperlink

en: Start index
ast: Índiz d'aniciu

en: The start index of the AtkHyperlink object
ast: L'índiz d'entamu d'un oxetu AtkHyperlink

en: invalid
ast: non válidu

en: accelerator label
ast: etiqueta de combinación de tecles

en: alert
ast: avisu

en: animation
ast: animación

en: arrow
ast: flecha

en: calendar
ast: calendariu

en: canvas
ast: llenzu

en: check box
ast: caxella de verificación

en: check menu item
ast: elementu de menú de verificación

en: color chooser
ast: seleicionador de color

en: column header
ast: cabecera de la columna

en: combo box
ast: caxa combinada

en: dateeditor
ast: editor de fecha

en: desktop icon
ast: iconu del escritoriu

en: desktop frame
ast: marcu del escritoriu

en: dial
ast: marcador

en: dialog
ast: diálogu

en: directory pane
ast: panel de direutoriu

en: drawing area
ast: estaya de dibuxu

en: file chooser
ast: seleicionador de ficheros

en: filler
ast: completar

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
ast: seleicionador de fonte

en: frame
ast: marcu

en: glass pane
ast: panel tresparente

en: html container
ast: contenedor html

en: icon
ast: iconu

en: image
ast: imaxe

en: internal frame
ast: marcu internu

en: label
ast: etiqueta

en: layered pane
ast: panel superpuestu

en: list
ast: llista

en: list item
ast: elementu de llista

en: menu
ast: menú

en: menu bar
ast: barra de menú

en: menu item
ast: elementu de menú

en: option pane
ast: panel d'opciones

en: page tab
ast: llingüeta de páxina

en: page tab list
ast: llista de llingüetes de páxina

en: password text
ast: testu de contraseña

en: popup menu
ast: menú emerxente

en: progress bar
ast: barra de progresu

en: push button
ast: botón de pulsación

en: radio button
ast: botón de radiu

en: radio menu item
ast: elementu de menú triba radio

en: root pane
ast: panel raíz

en: row header
ast: cabecera de la filera

en: scroll bar
ast: barra de desplazamientu

en: scroll pane
ast: panel de desplazamientu

en: separator
ast: dixebrador

en: slider
ast: eslizador

en: split pane
ast: panel dixebrable

en: spin button
ast: botón xiratoriu

en: statusbar
ast: barra d'estáu

en: table
ast: tabla

en: table cell
ast: caxella de tabla

en: table column header
ast: cabecera de columna de tabla

en: table row header
ast: cabecera de filera de tabla

en: tear off menu item
ast: elementu de menú desprendible

en: text
ast: testu

en: toggle button
ast: botón d'activación

en: tool bar
ast: barra d'estáu

en: tool tip
ast: suxerencia

en: tree
ast: árbol

en: tree table
ast: tabla d'árbol

en: unknown
ast: desconocíu

en: viewport
ast: puertu de visión

en: window
ast: ventana

en: header
ast: cabecera

en: footer
ast: pie

en: paragraph
ast: párrafu

en: ruler
ast: regla

en: application
ast: aplicación

en: autocomplete
ast: autocompletáu

en: edit bar
ast: barra d'edición

en: embedded component
ast: componente incrustáu

en: entry
ast: entrada

en: chart
ast: diagrama

en: caption
ast: descripción

en: document frame
ast: marcu de documentu

en: heading
ast: cabecera

en: page
ast: páxina

en: section
ast: seición

en: redundant object
ast: Oxetu redundante

en: form
ast: formulariu

en: link
ast: enllaz

en: input method window
ast: ventana d'entrada de métodu

en: table row
ast: filera de tabla

en: tree item
ast: elementu d'árbol

en: document spreadsheet
ast: documentu de fueya de cálculu

en: document presentation
ast: documentu de presentación

en: document text
ast: documentu de testu

en: document web
ast: documentu web

en: document email
ast: documentu d'email

en: comment
ast: comentariu

en: list box
ast: caxa de llista

en: grouping
ast: agrupación

en: image map
ast: mapa d'imaxe

en: notification
ast: notificación

en: info bar
ast: barra d'info

en: Accessible Name
ast: Nome accesible

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
ast: El nome de la instancia del oxetu formateáu p'accesu pa discapacitaos

en: Accessible Description
ast: Descripción accesible

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ast: Descripción d'un oxetu, formateáu p'accesu pa discapacitaos

en: Accessible Parent
ast: Antecesor accesible

en: Is used to notify that the parent has changed
ast: Usáse pa notificar que l'antecesor camudó

en: Accessible Value
ast: Valor accesible

en: Is used to notify that the value has changed
ast: Usáse pa notificar que'l valor camudó

en: Accessible Role
ast: Rol accesible

en: The accessible role of this object
ast: El rol d'accesibilidá d'esti oxetu

en: Accessible Layer
ast: Capa accesible

en: The accessible layer of this object
ast: La capa d'accesibilidá d'esti oxetu

en: Accessible MDI Value
ast: Valor MDI accesible

en: The accessible MDI value of this object
ast: El valor accesible MDI d'esti oxetu

en: Accessible Table Caption
ast: Descripción accesible de la tabla

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
ast: Usáse pa notificar que la descripción de la tabla camudó; esta propiedá nun tendría que ser usada. Tien d'usase accesible-table-caption-object nel so llugar

en: Accessible Table Column Header
ast: Cabecera de columna accesible de la tabla

en: Is used to notify that the table column header has changed
ast: Usáse pa notificar que la cabecera de columna de la tabla camudó

en: Accessible Table Column Description
ast: Descripción accesible de la columna de la tabla

en: Is used to notify that the table column description has changed
ast: Usáse pa notificar que la descripción de la columna de la tabla camudó

en: Accessible Table Row Header
ast: Cabecera accesible de la filera de la tabla

en: Is used to notify that the table row header has changed
ast: Usáse pa notificar que la filera de la cabecera de la tabla camudó

en: Accessible Table Row Description
ast: Descripción accesible de la filera de la tabla

en: Is used to notify that the table row description has changed
ast: Usáse pa notificar que la filera de la descripción camudó

en: Accessible Table Summary
ast: Resume accesible de la tabla

en: Is used to notify that the table summary has changed
ast: Usáse pa notificar que'l resume de la tabla camudó

en: Accessible Table Caption Object
ast: Oxetu de títulu de la tabla accesible

en: Is used to notify that the table caption has changed
ast: Usáse pa notificar que'l títulu de la tabla camudó

en: Number of Accessible Hypertext Links
ast: Númberu d'enllaces d'hipertestu accesibles

en: The number of links which the current AtkHypertext has
ast: El númberu d'enllaces que tien l'AtkHypertext actual
