at-spi2-core - en to ug translation catalogue (153 entries)

en: AT-SPI: Unknown signature %s for RemoveAccessible
ug: AT-SPI: RemoveAccessible نىڭ ئىمزاسى %s نامەلۇم

en: AT-SPI: Error calling getRoot for %s: %s
ug: AT-SPI: %s ئۈچۈن getRoot نى چاقىرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: AT-SPI: Error in GetItems, sender=%s, error=%s
ug: AT-SPI: GetItems دا خاتالىق بار. ئەۋەتكۈچى=%s، خاتالىق=%s

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_accessible_from_message with strange signature %s
ug: AT-SPI: _atspi_dbus_return_accessible_from_message نى غەلىتە ئىمزا %s بىلەن چاقىردى

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message with strange signature %s
ug: AT-SPI: _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message نى غەلىتە ئىمزا %s بىلەن چاقىردى

en: AT-SPI: AddAccessible with unknown signature %s
ug: AT-SPI: AddAccessible غەلىتە ئىمزا %s بىلەن بىرگە

en: The application no longer exists
ug: بۇ پروگرامما مەۋجۇت ئەمەس

en: AT-SPI: expected a variant when fetching %s from interface %s; got %s
ug: AT-SPI: %s نى ئارايۈز %s دىن ئالغاندا بىر variant كېلىشى كېرەك ئىدى؛ %s غا ئېرىشتى

en: atspi_dbus_get_property: Wrong type: expected %s, got %c
ug: atspi_dbus_get_property: تىپى خاتا: %s بولۇشى كېرەك ئىدى، %c غا ئېرىشتى

en: AT-SPI: Unknown interface %s
ug: AT-SPI:ئارايۈز %s نامەلۇم

en: AT-SPI: expected 2 values in states array; got %d
ug: AT-SPI: ھالەت تىزىقىدا ئىككى قىممەت بولۇشى كېرەك ئىدى؛ %d غا ئېرىشتى

en: Streamable content not implemented
ug: ئېقىنلاشتۇرغىلى بولىدىغان مەزمۇننى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: called atspi_event_listener_register_from_callback with a NULL event_type
ug: atspi_event_listener_register_from_callback نى  نۆل(NULL event_type) بىلەن چاقىردى

en: Got invalid signature %s for signal %s from interface %s
ug: خاتا ئىمزا %s ئېرىشتى. بۇ سىگنال %s ئۈچۈن كېرەك ئىدى. بۇ سىگنال %s ئارايۈزدىن كەلگەن

en: Selected Link
ug: تاللانغان ئۇلانما

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
ug: AtkHyperlink نەڭىنىڭ تاللانغان تاللانمىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Number of Anchors
ug: لەڭگەر سانى

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink بىلەن باغلىنىشلىق بولغان لەڭگەرلەرنىڭ سانى

en: End index
ug: ئاخىرلىشىش ئىندېكسى

en: The end index of the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink نەڭىنىڭ ئاخىرلىشىش ئىندېكسى

en: Start index
ug: باشلىنىش ئىندېكسى

en: The start index of the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink نەڭىنىڭ باشلىنىش ئىندېكسى

en: invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: accelerator label
ug: تېزلەتكۈچنىڭ ئەنى

en: alert
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: animation
ug: جانلاندۇرۇم

en: arrow
ug: يا ئوق

en: calendar
ug: يىلنامە

en: canvas
ug: رەسىم رەختى

en: check box
ug: تاللاش كۆزنەكچىسى

en: check menu item
ug: تاللىغىلى بولىدىغان تىزىملىك تۇرى

en: color chooser
ug: رەڭ تاللىغۇچ

en: column header
ug: ئىستون قېشى

en: combo box
ug: بىرىكمە كۆزنەكچىسى

en: dateeditor
ug: چېسلا تەھرىرلىگۈچ

en: desktop icon
ug: ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىسى

en: desktop frame
ug: ئۈستەلئۈستى كۆزنىكى

en: dial
ug: نومۇر بۇراش

en: dialog
ug: سۆزلەشكۈ

en: directory pane
ug: مۇندەرىجە پەنجىرىسى

en: drawing area
ug: سىزىش دائىرىسى

en: file chooser
ug: ھۆججەت تاللىغۇچ

en: filler
ug: تولدۇرغۇچ

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
ug: خەت نۇسخا تاللىغۇچ

en: frame
ug: كۆزنەك

en: glass pane
ug: ئەينەك پەنجىرە

en: html container
ug: HTML قاچىسى

en: icon
ug: سىنبەلگە

en: image
ug: سۈرەت

en: internal frame
ug: ئىچكى كۆزنەك

en: label
ug: ئەن

en: layered pane
ug: قەۋەتلىك پەنجىرە

en: list
ug: تىزىم

en: list item
ug: تىزىم تۈرى

en: menu
ug: تىزىملىك

en: menu bar
ug: تىزىملىك بالدىقى

en: menu item
ug: تىزىملىك تۈرى

en: option pane
ug: تاللانما پەنجىرىسى

en: page tab
ug: بەتكۈچ

en: page tab list
ug: بەتكۈچ تىزىمى

en: panel
ug: پەنجىرە

en: password text
ug: ئىم تېكىستى

en: popup menu
ug: سەكرىمە تىزىملىك

en: progress bar
ug: ئىلگىرىلەش بالدىقى

en: push button
ug: بېسىلما توپچا

en: radio button
ug: تاق تاللاش توپچىسى

en: radio menu item
ug: تاق تاللاش تىزىملىك تۈرى

en: root pane
ug: يىلتىز پەنجىرە

en: row header
ug: قۇر قېشى

en: scroll bar
ug: سىيرىغۇچ بالداق

en: scroll pane
ug: سىيرىغۇچ پەنجىرە

en: separator
ug: ئايرىغۇچ

en: slider
ug: سۈرگۈچ

en: split pane
ug: ئايرىغۇچ پەنجىرىسى

en: spin button
ug: چىغ توپچا

en: statusbar
ug: ھالەت بالداق

en: table
ug: جەدۋەل

en: table cell
ug: جەدۋەل كاتەكچە

en: table column header
ug: جەدۋەل ئىستونىنىڭ قېشى

en: table row header
ug: جەدۋەل قۇرىنىڭ قېشى

en: tear off menu item
ug: تىزىملىك تۈرىنى يىرتماق

en: terminal
ug: تېرمىنال

en: text
ug: تېكىست

en: toggle button
ug: ئالماشتۇرغۇچ توپچا

en: tool bar
ug: قورال بالداق

en: tool tip
ug: كۆرسەتمە

en: tree
ug: شاخسىمان

en: tree table
ug: شاخسىمان جەدۋەل

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: viewport
ug: كۆرۈنۈش ئېغىزى

en: window
ug: كۆزنەك

en: header
ug: قاش

en: footer
ug: بەت ئاستى

en: paragraph
ug: ئابزاس

en: ruler
ug: سىزغۇچ

en: application
ug: پروگرامما

en: autocomplete
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاش

en: edit bar
ug: تەھرىرلەش بالدىقى

en: embedded component
ug: سىڭدۈرمە بۆلەك

en: entry
ug: كىرگۈ

en: chart
ug: دىئاگرامما

en: caption
ug: ماۋزۇ

en: document frame
ug: پۈتۈك كاندۇكى

en: heading
ug: ماۋزۇ

en: page
ug: بەت

en: section
ug: دائىرە

en: redundant object
ug: ئارتۇقچە نەڭ

en: form
ug: كۆزنەك

en: link
ug: ئۇلانما

en: input method window
ug: كىرگۈزگۈچ كۆزنىكى

en: table row
ug: جەدۋەل قۇرى

en: tree item
ug: شاخسىمان تۇر

en: document spreadsheet
ug: پۈتۈك جەدۋىلى

en: document presentation
ug: پۈتۈك سۇنۇلمىسى

en: document text
ug: پۈتۈك تېكىستى

en: document web
ug: پۈتۈك تورتۇراسى

en: document email
ug: پۈتۈك ئېلخېتى

en: comment
ug: ئىزاھات

en: list box
ug: تىزىم كۆزنەكچىسى

en: grouping
ug: گۇرۇپپىلاش

en: image map
ug: سۈرەت خەرىتىسى

en: notification
ug: ئۇقتۇرۇش

en: info bar
ug: ئۇچۇر بالدىقى

en: Accessible Name
ug: زىيارەتچان ئاتى

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
ug: نەڭ ئۈلگىسىنىڭ ئاتى ياردەمچى تېخنىكا زىيارىتى ئۈچۈن پىچىلغان

en: Accessible Description
ug: زىيارەتچان چۈشەندۈرۈلۈش

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ug: نەڭنىڭ چۈشەندۈرۈشى، ياردەمچى تېخنىكا زىيارىتى ئۈچۈن پىچىلغان

en: Accessible Parent
ug: زىيارەتچان ئاتا تىزگىن

en: Is used to notify that the parent has changed
ug: ئاتا تىزگىننىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Value
ug: زىيارەتچان قىممەت

en: Is used to notify that the value has changed
ug: مەزكۇر قىممەتنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Role
ug: زىيارەتچان رول

en: The accessible role of this object
ug: مەزكۇر نەڭنىڭ زىيارەتچان رولى

en: Accessible Layer
ug: زىيارەتچان قەۋەت

en: The accessible layer of this object
ug: مەزكۇر نەڭنىڭ زىيارەتچان قەۋىتى

en: Accessible MDI Value
ug: زىيارەتچان MDI قىممىتى

en: The accessible MDI value of this object
ug: مەزكۇر نەڭنىڭ زىيارەتچان MDI قىممىتى

en: Accessible Table Caption
ug: زىيارەتچان جەدۋەل ماۋزۇسى

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
ug: جەدۋەل قېشى ئۆزگەرگەندە خەۋەر بېرىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ. بۇنى ئىشلەتمەي accessible-table-caption-object ئىشلەتكەن ياخشى

en: Accessible Table Column Header
ug: زىيارەتچان جەدۋەل ئىستون قېشى

en: Is used to notify that the table column header has changed
ug: جەدۋەل ئىستون قېشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Column Description
ug: زىيارەتچان جەدۋەل ئىستونىنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Is used to notify that the table column description has changed
ug: جەدۋەل ئىستونىنىڭ چۈشەندۈرۈشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Row Header
ug: زىيارەتچان جەدۋەل قۇر قېشى

en: Is used to notify that the table row header has changed
ug: جەدۋەل قۇر قېشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Row Description
ug: زىيارەتچان جەدۋەل قۇرىنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Is used to notify that the table row description has changed
ug: جەدۋەل قۇرىنىڭ چۈشەندۈرۈشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Summary
ug: زىيارەتچان جەدۋەل ئۈزۈندىسى

en: Is used to notify that the table summary has changed
ug: جەدۋەل ئۈزۈندىسىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Caption Object
ug: زىيارەتچان جەدۋەل ماۋزۇ نەڭى

en: Is used to notify that the table caption has changed
ug: جەدۋەل ماۋزۇسىنىڭ ئۆزگەرگەنلىكىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Number of Accessible Hypertext Links
ug: زىيارەتچان مول تېكىست ئۇلانمىلىرىنىڭ سانى

en: The number of links which the current AtkHypertext has
ug: ھازىرقى AtkHypertext  ئۇلانمىلىرىنىڭ سانى
